Zachwycamy się stylowo ubranymi ludźmi w Nowym Jorku, Paryżu, Madrycie. W końcu przyszedł czas na Polskę.

Dwa lata temu modni seniorzy podbili serca warszawiaków wychodząc na wybieg podczas pokazu "Moda dla każdego" na Warsaw Fashion Street. Owacje były na stojąco. Rok później zdjęcia kolorowych, eleganckich, ale pełnych energii i luzu 50.,60. i 70-latków pojawiły się w pierwszym albumie poświęconym modzie ulicznej w Polsce - Fashion People. Teraz w ramach kontynuacji projektu "Moda dla każdego" powstała akcja społeczna, która ma na celu zmienić nastawienie społeczeństwa do mody i trybu życia osób starszych.

Częścią akcji jest etiuda filmowa, składająca się z sekwencji scen pokazujących radosne aspekty życia, w którym wiek nie stanowi żadnej bariery. Wszystko zależy od stanu ducha i osobowości. Odtwórcami głównych ról są osoby 65+, którym wigoru  mógłby pozazdrościć niejeden dwudziestolatek. Kolorowi, uśmiechnięci i ciekawi świata. Bohaterowie "Mody dla każdego" obalają mit szarej, nudnej starości. Przy czym, bohaterowie filmu w realnym życiu wyglądają tak samo i są rozpoznawalni na ulicy. 

Szukaliśmy osób naturalnych, którzy prowadzą ciekawy styl życia na co dzień. Wszyscy bohaterowie mają inne zainteresowania, ale łączy ich pasja do mody, koloru i aktywnego spędzania czasu. Film przełamuje stereotyp, że moda jest tylko dla zamożnych. To nieprawda. Dziś każdy może wyglądać dobrze, ale najważniejsza jest osobowość, stan ducha i pozytywne nastawienie do życia. Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom zwiększy się świadomość mody dla seniorów, którzy może zdecydują się na zabawę kolorami i wprowadzą nowe akcenty do swojego życia - powiedziała nam autorka projektu Dorota Wróblewska.

Przy produkcji filmu pracowało kilkanaście osób, wszyscy bez wynagrodzenia, dla satysfakcji i idei. W filmie udział wzięli: Elżbieta i Jerzy Kozikowscy, Sabina i Bronisław Szmytke, Teresa Radzimińska oraz Wojciech Banasik. Każda z osób to zupełnie inna osobowość, każda wyjątkowa, niepowtarzalna.

Reżyseria- Jakub Woroszylski
Zdjęcia- Jakub Kossak
Stylizacja- Studio Stylizacji Forget-me-not
Dorota Wróblewska& Magdalena Iwańska
Makijaż- Olga Nejbauer
Stylizacje fryzur- Atelier No 1.