Kamizelka to idealny element jesiennej garderoby. Jest czymś pomiędzy kurtką, koszulą, swetrem i marynarką. Doskonale grzeje i buduje modny warstwowy look, ale nie obiąża stylizacji tak jak gruby sweter. Wydań kamizelki jest wiele – od garniturowej w tenisowe prążki przez skórzaną aż po futrzane albo wełniane w norweskie wzory. 

Najprostszy sposób noszenia kamizelki? Na przełamanie monochromatycznego zestawu. Jeśli jesienią wskakujesz w ukochane czarne rzeczy, beżowa albo rdzawa kamizelka może stanowić świetny kontrapunkt dla ciemnej stylizacji.

Jeśli lubisz nosić ciepłe dzianinowe kamizelki na topy, pamiętaj, żeby spinać je paskiem w talii. Wtedy nie wydają się być takie obszerne i wyglądają zgrabniej. 

Jeśli mimo zimna nie chcesz zrezygnować z lekkich przejrzystych topów, kamizelka idealnie ochroni cię przed zmarznięciem.

Doskonałym zakupem są kamizelki, które przypominają poncza. Można nosić je jak szaliki, niezapięte i luźno przewiązane w talii.

Jeśli ubierasz się bardzo poważnie, ożyw strój kamizelką. Teraz bardzo modne jest noszenie futrzanych kamizelek na skórzane kurtki albo marynarki.

A który ze sposobów wam podoba się najbardziej?